capo -4 Nu-i loc mai sfânt decât acela, unde-i Hristos şi unde-s ai Săi Acolo-i Duhul Sfânt, Puterea, acolo-i dragostea văpăi! Cuvântul Sfânt, acolo-i soare, credinţa-i umblet fericit, Iar părtăşia simţitoare, e-avântul cel mai strălucit! Nu-s stări mai sfinte ca acelea de pe Taborul luminos, Când e Hristos în toţi ce cântă, când toți ce cântă-s în Hristos! Când de Hristos, e plin Cuvântul şi-n rugăciune-i plin de El, Atunci, afară şi-nlăuntru, Hristos străluce-n orice fel! Nu-i ceas mai sfânt decât acela, în care-s fraţii adunaţi Şi inimi lângă inimi una, în duh se roagă-ngenuncheaţi! Când rugăciunea lor se-nalţă, scăldată-n lacrimi, prin Hristos, Îngerii-s fraţi, iar fraţii-s îngeri, pământu-i sus, iar Cerul jos! Nu-i Har mai sfânt decât acela, să fii cu Domnul şi ai Săi În rugăciune şi-n cântare şi-n lacrimi lângă fraţii tăi! Oriunde-s ei, fă tot şi du-te! Oricâți sunt ei, fă tot şi stai! Oricum sunt ei, fă tot şi-i caută, căci unde-s ei, e-un colţ de Rai!Тек Герчек Йол Их Эзэний зүрх сэтгэл байх газар Zülmətdə yaşayırsan, imanın yox Awake, My Heart, With Gladness ด้วยโลหิตที่เปลี่ยนแปลงใจ Бүгд цуглаад магтацгаая İnamı bağlamışam qadir Allaha Même pas peur Севгиси Сонсуздур wǒ men tóng yǒu yī gè jiā
Song not available - connect to internet to try again?