Învaţă-mă s-ascult Cuvântul, Stăpânul meu prea bun, Chiar de s-ar despica pământul şi furios ar bate vântul. Învaţă-mă s-ascult Cuvântul // Şi lui să mă supun // Învaţă-mă să fiu statornic în rânduiala Ta, Fă-mi sufletul mereu mai dornic,în ascultare tot mai spornic, Învaţă-mă să fiu statornic, // Şi să rămân aşa ! // Învaţă-mă lucrarea-Ţi toată şi-ntreg să fiu în ea, Dă-mi o cunoaştere curată, de rătăcire dezlegată, Învaţă-mă lucrarea toată, // Să nu fac voia mea ! // Învaţă-mă deplin iubirea, păzeşte-mă de rău, Să-mi înnoieşti prin ea simţirea, spre Tine să-mi îndrepţi privirea, Învaţă-mă deplin iubirea, // Şi Adevărul Tău ! // În toate să mă-nveţi pe mine, Stăpânul meu ceresc, Căci numai învăţat de Tine, pricep ce-i rău şi ce e bine, Pricep Scripturile divine, // Şi ştiu cum să trăiesc. //В пустыне греха Gökyüzünde kendine hazineler biriktir 나의 마음을 정금과 같이 gẖnwạ mʿạyạ yạ sẖʿb ạlrb Le veremos en la gloria Кудайдын байлыктары эбегейсиз Qudaıǵa jaqyndap hé yī shì fù shén de xīn yì O, Táńir bul álemniń bastamasy ạlrb bạlṭwfạn jls
Song not available - connect to internet to try again?