Învaţă-mă s-ascult Cuvântul, Stăpânul meu prea bun, Chiar de s-ar despica pământul şi furios ar bate vântul. Învaţă-mă s-ascult Cuvântul // Şi lui să mă supun // Învaţă-mă să fiu statornic în rânduiala Ta, Fă-mi sufletul mereu mai dornic,în ascultare tot mai spornic, Învaţă-mă să fiu statornic, // Şi să rămân aşa ! // Învaţă-mă lucrarea-Ţi toată şi-ntreg să fiu în ea, Dă-mi o cunoaştere curată, de rătăcire dezlegată, Învaţă-mă lucrarea toată, // Să nu fac voia mea ! // Învaţă-mă deplin iubirea, păzeşte-mă de rău, Să-mi înnoieşti prin ea simţirea, spre Tine să-mi îndrepţi privirea, Învaţă-mă deplin iubirea, // Şi Adevărul Tău ! // În toate să mă-nveţi pe mine, Stăpânul meu ceresc, Căci numai învăţat de Tine, pricep ce-i rău şi ce e bine, Pricep Scripturile divine, // Şi ştiu cum să trăiesc. //Pán Ježiš je mi všetkým yạ jmyʿ ạlạ̉mm يا رب ما أحلى الحياة ạ̹nny rby ʿạrf dẖnby Дадил бўл Царю на Царете shén zhè yàng juàn gù wǒ sẖkẖṣh ṭbyb Te Damos Gracias Senor Abba, Père
Song not available - connect to internet to try again?