Dacă stai sub ocrotirea Celui Prea-nalt, la umbra Lui, Zici despre Domnul: "El e-adăpostul Şi-a mea scăpare în care mă-ncred!" O mie să cadă alături de tine Şi zece mii la dreapta ta de vor cădea, Cu ochii priveşte să vezi răsplătirea Acelui rău, dar Harul Său te va salva. Să nu te temi nici de săgeata Şi nici de groaza din întuneric. El te va-ascunde sub aripa Lui, Căci pavăza-mi este credinţa Lui. Pentru că zici: "El e-adăpostul!" Şi faci din El scăparea ta, Nenorocirea şi nici urgia De cortul tău nu se va-propia.Každý jazyk nech vyzná nṣybk yạ nfsy mwlạk ạlạ̉myn kạn ạ̉ṣgẖr rạʿy dwạd yạ mn bḥḍwrh О Боже милостивый أنا لي سلام ʿly ṣwt И вот он он настал ما أعجب النعمة องค์พระเจ้าผู้สร้างฟ้าสวรรค์
Song not available - connect to internet to try again?